Aktualności

GAŹDZINKI Z PYZÓWKI UWARZYŁY TEGO ROKU: 1. Miyso bacy z sabaśnika 2. Pierogi z bryndza i oscypkiem 3. Pierogi z kapustą i grzybami 4. Pierogi z jagodami 5. Gołąbki z sosem 6. Siorboc Pyzowiański 7. Udziec świński 8. Śledzie wójta ze śliwką susoną 9. Jerzyniok 10. Wątrbka z bockiem 11. Moskole

W dniu 6 lutego 2016r   w remizie  przy ulicy Podhalańskiej w Pyzówce  odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo -Wyborcze  OSP. Na zebraniu odczytano sprawozdania z działalności straży OSP za rok ubiegły, a następnie zebrani udzielili obecnemu Zarządowi absolutorium. Jednostka OSP liczy obecnie  25 członków czynnych , 2 członków honorowych, po 10 członków dziewczęcej i chłopięcej drużyny młodzieżowej.

17 .01.2016 w Domu Wiejskim " Modrzew " w Pyzówce uczniowie Szkoły Podstawowej z naszej miejscowości zaprezentowali Jasełka przygotowane pod kierunkiem pani katechetki . Uczniowie klasy IV, V i VI przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, a jednocześnie nawiązali do współczesnego życia, przekazując życiowe przesłanie, mówiące o tym, że Boże Narodzenie to czas, który rodzi miłość, radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Podczas przedstawienia był przypomniane również najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu dzieci przy akordeonowym akompaniamencie pani Ewy Tylki.

  6 stycznia 2016 roku w Święto Objawienia Pańskiego przedstawiciele naszej miejscowości odwiedzili ks Tomasza Gucwę - byłego naszego proboszcza. Obecnie ks Tomasz jest proboszczem w Czulicach (parafia za Krakowem ) . O wizycie naszej ks Tomasz dowiedział się praktycznie w ostatniej chwili. Był bardzo miło zaskoczony, nie krył wzruszenia, zwłaszcza, że kapela góralska przygotowała mały koncert kolęd na góralską nutę . Parafianie z Czulic miło nas przyjęli i mimo chłodu w XVI wiecznym Kościele pw św. Mikołaja do końca wysłuchali góralskiej muzyki, a śpiewy nagrodzili oklaskami .

Strony

Pyzówka TV

Gmina Nowy Targ
Gmina Nowy Targ

Statystyki strony

  • Liczba odsłon:1,624,094
  • Liczba wejść:180,897